Przyjazd:           Ilość dni:          

Promocja

Romantyczny Pobyt

Pokój 2-osobowy

Przestronne Łazienki

Nabierz energii!

Rozpocznij dzień pysznym, bogatym śniadaniem.

Wreszcie wypocznij

Wybierz stylowo urządzone, komfortowe pokoje.

Atrakcje turystyczne

W tym dziale zaprezentujemy Państwu wybrane atrakcje turystyczne, które gorąco polecamy przy okazji odbywania podróży służbowych w Gdańsku, czy też pobytów turystycznych.

Gdańsk jako miasto nasycone historią i kulturą może poszczycić się wieloma obiektami kulturowym, które warto odwiedzić. Takich punktów na mapie Gdańska jest wiele. Szczególnie polecamy:

  • Europejskie Centrum Solidarności

Instytucja powołana została w roku 207 jako obiekt mający za zadanie połączyć w jednym miejscu funkcje edukacyjno-naukowe, muzealne, kulturalne. W ECS organizowane będą wystawy, projekcje filmowe, realizowane będą projekty, festiwale i wydarzenia kulturalne.
ECT nie jest tylko muzeum, to miejsce rozsławiające wiedzę o Solidarności. Główne zadanie to promowanie historii w Polsce i Europie. Obiekt otwarty został pod koniec sierpnia w 34 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, a znajduje się przy pomniku Poległych Stoczniowców oraz pamiętnej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.

  • Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, ul. Długi Targ 25/27, Gdańsk

Na wystawie zobaczyć można eksponaty z czasów Wolnego Miasta Gdańsk, utworzona przez Towarzystwo Przyjaciół Gdańska. Eksponaty zebrane przez twórców wystawy przedstawiają przedmioty codziennego użytku Gdańszczan, głownie dokumenty, paszporty, dowody osobiste etc.
By wczuć się w atmosferę miasta i poznać życie Gdańszczan minionego wieku, warto odwiedzić to miejsce.

  • Muzeum Historyczne Miasta Gdańska  – ul. Długa 47 , 80-831 Gdańsk

W Gdańskim Muzeum Narodowym znajdziemy 6 oddziałów: fotografii, sztuki dawnej, współczesnej, sztuki ludowej, tradycji szlacheckiej i muzycznej. Eksponatem, z którego Muzeum jest dumne jest „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Muzeum Narodowe w Gdańsku to 6 oddziałów prezentujących sztukę dawną, współczesną, fotografie, sztukę ludową, tradycję szlachecką.
Muzeum Narodowe w Gdańsku narodziło się ze scalenia w jeden obiekt Miejskiego Muzeum i Muzeum Rzemiosł Artystycznych.
Do powstania obiektu przyczyniła się Fundacja Carla G. Klos.
W skład muzeum wchodzą: Oddział Sztuki Nowoczesnej, Etnografii, Zielona Brama, Galeria Fotografii, Muzeum Hymnu Narodowego (Będomin), Muzeum Tradycji Szlacheckiej ( Waplew Wielki).

  • Narodowe Muzeum Morskie Ołowianka 9/13, 80-751 Gdańsk

Misją Muzeum jest troska o kulturowe i techniczne dziedzictwo, które realizuje się gromadząc i zabezpieczając zabytków powiązanych z żeglugą, okrętami, rybołówstwem a także militarną stroną oraz edukacją morską. Cele Muzeum realizowane są poprzez projekty badawcze, archeologiczne i inne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 głosów)

Villa Angela Gdańsk

Kameralny obiekt zlokalizowany w centrum Gdańska. Z komfortowymi pokojami i pysznym śniadaniem. Zapraszamy!

ul. Beethovena 12
Tel. + 48 (0) 58 302 23 15
villa@villaangela.pl

Polityka Prywatności

Promocje

Hot Deal!

Szukasz taniego nocl

Romantyczny Weekend

Spędź z Ukochaną Oso

Nasza lokalizacja