Przyjazd:           Ilość dni:          

Promocja

Romantyczny Pobyt

Pokój 2-osobowy

Przestronne Łazienki

Nabierz energii!

Rozpocznij dzień pysznym, bogatym śniadaniem.

Wreszcie wypocznij

Wybierz stylowo urządzone, komfortowe pokoje.

Hity Gdańska

  • Brama Wyżynna – ul. Wały Jagiellońskie, 80-853 Gdańsk

Brama Wyżynna w dawnych czasach była centralnym wjazdem do miasta. Pełniła funkcję reprezentacyjną będąc jednocześnie fortyfikacją obronną. Brama Wyżynna to miejsce powitań nowo przybyłych, ważnych gości Gdańska. Królowie wjeżdżający przez bramę otrzymywali uroczyście klucze do miasta. Monument wzniesiony został w latach 1574 – 1576 , zaprojektowany został przez Jana Kramera. Brama znajduje się w zachodnim pasie nowożytnych zabudowań fortyfikacyjnych Gdańska.

brama wyżynna

  • Westerplatte – ul. Mjr. Henryka Sucharskiego, 80-601 Gdańsk

Westerplatte jest Gdańskim półwyspem, na którym rozpoczęła się II Wojna Światowa. W okresie 1926-1939 znajdowała się tam Wojskowa Składnica Tranzytowa. Obrona WST wpisała się w karty historii jako symbol walki o wolność, jako opór przeciwko zniewoleniu i agresji hitlerowców.  1 września 1939 roku wpłynięcie do Gdańska pancernika hitlerowców „Schleswig Holstein” oraz działa jednostki wymierzone w wybrzeże zapoczątkowały wojnę. Polska placówka była szturmowana przez piechotę niemiecką.

Westerplatte-zwiedzanie

  • Park Oliwski – ul. Opata Jacka Rybińskiego, 80-328 Gdańsk Oliwa

Park Oliwski założyli cystersi zakładając nieopodal klasztoru warzywno-ziołowy ogród. Park rozkwitł dzięki działaniom Jacka Rybińskiego – opata zgromadzenia. To właśnie Jacek Rybiński sprowadził do Oliwy Kazimierza Dębińskiego, który był mistrzem ogrodnictwa.

park oliwski

  • Żuraw – ul. Szeroka 67/68, 80-835 Gdańsk – http://www.cmm.pl

W źródłach historycznych możemy doszukać się wzmianek o Żurawiu już 1367 roku. Niegdyś opisywany jako drewniany dźwig portowy, swoim dzisiejszym wyglądem nawiązuje do połowy wieku XV. Pierwotny Żuraw zamienił się w proch w pożarze roku 1442, na jego miejscu wybudowano dwa lata później dźwig mający spełniać zadania obronne.

zuraw

  • Archikatedralna Bazylika Mariacka – ul. Podkramarska 5, 80-834 Gdańsk

Bazylikę Mariacką w Gdańsku można by nazwać koroną miasta. Monumentalna budowla wznosi sklepienia wysoko ku niebu, wieże sięgają ponad miejską panoramę. Najprawdopodobniej w miejscu dzisiejszej Bazyliki Mariackiej stał niegdyś kościół Najświętszej Marii Panny wybudowany w XIII wieku za czasów książęcych Świętopełka II.

katedra

  • Fontanna Neptuna – ul. Długi Targ 43, 80-828 Gdańsk

Stojąca od 1633 r. przed Dworem Artusa Fontanna Neptuna jest symbolem Gdańska. Inicjatorem jej powstania był burmistrz Gdańska Bartłomiej Schachmann. Postać Neptuna nawiązuje do związków Gdańska z morzem. Wymodelowali ją Peter Husen i Johann Rogge, a odlana została w 1615 roku w Augsburgu. Autorem projektu całej fontanny był Abraham van den Blocke.

neptun fontanna

  • Zielona Brama – ul. Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk

Zielona Brama jest najokazalsza z bram głównego Miasta. Wzniesiona w latach 1564-1568 jako rezydencja polskich królów, zastąpiła skromną, gotycką Bramę Kogi. Mimo swego przeznaczenia Brama Zielona nigdy nie gościła polskich monarchów. Zatrzymała się tu jedynie przejazdem, w 1646 roku, Maria Ludwika Gonzaga, przyszła żona Władysława IV, a później Jana Kazimierza.

  • Złota Brama – ul. Długa, Gdańsk

Powstała w latach 1612 – 1614 zbudował ją Jan Starkowski wg. projektu Abrahama van den Blocka. Pod względem architektonicznym wyraźnie widać, że budowla ma naleciałości stylu niderlandzkiego i włoskiego późnego renesansu.

  • Wielka Zbrojownia – ul. Targ Węglowy 4, 80-831 Gdańsk

Najwspanialszy przykład architektury manieryzmu niderlandzkiego w Gdańsku i jeden z najcenniejszych reprezentantów tego stylu w Europie jest Wielka Zbrojownia. Budowla wzniesiona na początku XVII w. wg projektu wybitnego gdańskiego architekta Antoniego van Obberghena. Dawniej mawiano, że to najpiękniejszy arsenał na świecie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (2 głosów)
Hity Gdańska, 5.0 z 5 w oparciu o 2 głosw

Villa Angela Gdańsk

Kameralny obiekt zlokalizowany w centrum Gdańska. Z komfortowymi pokojami i pysznym śniadaniem. Zapraszamy!

ul. Beethovena 12
Tel. + 48 (0) 58 302 23 15
villa@villaangela.pl

Polityka Prywatności

Promocje

Hot Deal!

Szukasz taniego nocl

Romantyczny Weekend

Spędź z Ukochaną Oso

Nasza lokalizacja