Rozrywka na każdą pogodę

Wypożyczalnia rowerów

1h gratis przy rezerwacji bezpośredniej

Rezerwując przez stronę www, telefon, bądź email otrzymają Państwo 1h jazdy rowerem gratis. Prosimy o wcześniejszą rezerwację, gdyż rowery mogą być wypożyczone lub zarezerwowane.

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności to muzeum, poświęcone ludziom i idei ruchu „Solidarność”. Znajduje się na terenie starej stoczni, tuż obok historycznej bramy nr 2 oraz pomnika poległych stoczniowców. Latem dodatkową atrakcją są piękne fontanny.

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej znajduje się o krok od gdańskiej starówki (200 metrów od historycznego budynku Poczty Polskiej, przy placu Władysława Bartoszewskiego). Wystawa główna zajmuje powierzchnię niemal 5 tys. m2, dzięki czemu jest jedną z największych wystaw na świecie. Oprócz tego, muzeum oferuje również wystawę dla dzieci do 12 roku życia, ukazującą warunki w jakich mieszkali Polacy w czasie wojny, jak i po niej. Wizyta w tym miejscu na pewno nie będzie nudną lekcją historii.

Brama Wyżynna

Ul. Wały Jagiellońskie, 80-853 Gdańsk

Brama Wyżynna w dawnych czasach była centralnym wjazdem do miasta. Pełniła funkcję reprezentacyjną będąc jednocześnie fortyfikacją obronną. Brama Wyżynna to miejsce powitań nowo przybyłych, ważnych gości Gdańska. Królowie wjeżdżający przez bramę otrzymywali uroczyście klucze do miasta. Monument wzniesiony został w latach 1574 – 1576 , zaprojektowany został przez Jana Kramera.


Westerplatte

Ul. Mjr. Henryka Sucharskiego, 80-601 Gdańsk

Westerplatte to niewątpliwie istotny punkt na historycznej mapie wybrzeża. Na półwyspie gdańskim można obejrzeć wojskową składnicę tranzytową, działającą w latach 1926-1939, schron, a także wieżę obserwacyjną. Na miejsce można dotrzeć rejsem wycieczkowym z gdańskiej starówki.

Park Oliwski

Ul. Opata Jacka Rybińskiego, 80-328 Gdańsk Oliwa

Zabytkowy park w dzielnicy Oliwa, nad Potokiem Oliwskim; jest to ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów i służy jako oaza piękna oraz ciszy pośrodku miasta. Prócz licznej roślinności posiada też ciekawą historię.

Żuraw

Ul. Szeroka 67/68, 80-835 Gdańsk

W źródłach historycznych możemy doszukać się wzmianek o Żurawiu już 1367 roku. Niegdyś opisywany jako drewniany dźwig portowy, swoim dzisiejszym wyglądem nawiązuje do połowy wieku XV. Pierwotny Żuraw zamienił się w proch w pożarze roku 1442, na jego miejscu wybudowano dwa lata później dźwig mający spełniać zadania obronne.

Okolice Gdańska

Jedna z największych atrakcji historycznych znajduje się w oddalonym od Gdańska o 50 km Malborku. W 1274 roku rozpoczęła się budowa zamku, który stał się siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Wraz z nim prężnie rozwijała się osada zwana Malborkiem. Budowa małego zamku zajęła około 30 lat. Po jej zakończeniu nadano mu nazwę Gród Marii (z niem. Marienburg).

W 1309 r. Miasto Malbork wraz zamkiem stały się siedzibą państwa krzyżackiego a to za sprawą przenosin wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Siegfrieda von Feuchtwagen z Wenecji do Malborka. W związku z przeprowadzką i narastającymi potrzebami, zamek zaczęto rozbudowywać. W ciągu około 40 lat zamek został otoczony fosami i murami obronnymi i przekształcony został w Zamek Wysoki. Od tej pory stanowił siedzibę wielkich mistrzów oraz dostojników krzyżackich.

Zamek w Malborku uznaje się za największą gotycką warownię w Europie. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Kilkanaście kilometrów od Gdańska rozpościera się kraina jezior, lasów i malowniczych wzgórz morenowych – Kaszuby. Jeśli wybieracie się Państwo na jesienne grzybobranie, nie możecie ominąć tego rejonu obejmującego obszar od Bałtyku aż po Bory Tucholskie.

Kaszuby to zarówno bogactwo przyrody, ale i miejscowej kultury i tradycji. Z atrakcji turystycznych można wymienić m.in.: skansen oraz wieżę widokową we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie, najwyższą na Kaszubach górę w Wieżycy a także Szymbark ze słynnym domkiem stojącym na dachu i najdłuższą deską świata. Kaszuby to również raj dla żeglarzy oraz miłośników spływów kajakowych.

Ostoją kaszubskiej tradycji rybackiej, a zarazem popularnym miejscem letniego wypoczynku jest Półwysep Helski z Jastarnią, Juratą, Kuźnicą, Chałupami i Helem.

Tuż obok Gdańska znajduje się kurort Sopot słynący z najdłuższego drewnianego molo w Europie amfiteatru w otulinie lasu – znanej w świecie Opery Leśnej, w której odbywają się liczne koncerty i festiwale oraz ulicy Monte Cassino potocznie znanej jako Monciak z wyjątkowym Krzywym Domkiem.

Z Sopotu można się wybrać wprost do graniczącej z nim Gdyni z najpiękniejszym na wybrzeżu klifem orłowskim i teatrem letnim wystawiającym sztuki na plaży. Warto wybrać się na Skwer Kościuszki i zwiedzić statek – muzeum „Dar Pomorza” i Oceanarium.

Do zwiedzania pozostaje jeszcze wiele atrakcji jak choćby malownicze Żuławy, Mierzeja Wiślana, zamek w Gniewie i wiele, wiele innych.

Archikatedralna Bazylika Mariacka

ul. Podkramarska 5, 80-834 Gdańsk

Bazylikę Mariacką w Gdańsku można by nazwać koroną miasta. Monumentalna budowla wznosi sklepienia wysoko ku niebu, wieże sięgają ponad miejską panoramę. Najprawdopodobniej w miejscu dzisiejszej Bazyliki Mariackiej stał niegdyś kościół Najświętszej Marii Panny wybudowany w XIII wieku za czasów książęcych Świętopełka II.


Fontanna Neptuna

ul. Długi Targ 43, 80-828 Gdańsk

Stojąca od 1633 r. przed Dworem Artusa Fontanna Neptuna jest symbolem Gdańska. Inicjatorem jej powstania był burmistrz Gdańska Bartłomiej Schachmann. Postać Neptuna nawiązuje do związków Gdańska z morzem. Wymodelowali ją Peter Husen i Johann Rogge, a odlana została w 1615 roku w Augsburgu. Autorem projektu całej fontanny był Abraham van den Blocke.

Pozostałe atrakcje

ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny mieszczący się w Gdańsku Oliwie jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można znaleźć tutaj zwierzęta ze wszystkich kontynentów, a nawet takie, których nie spotka się już na wolności. Podziwianie zwierząt umilają dodatkowe atrakcje, jak np. kolejka retro.

Stadion Energa

Stadion piłkarski w Gdańsku w dzielnicy Letnica. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Znajduje się tam również Fun Arena, która tworzy największy park rozrywki w Trójmieście.

Zielona Brama – ul. Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk

Zielona Brama jest najokazalsza z bram głównego Miasta. Wzniesiona w latach 1564-1568 jako rezydencja polskich królów, zastąpiła skromną, gotycką Bramę Kogi. Mimo swego przeznaczenia Brama Zielona nigdy nie gościła polskich monarchów. Zatrzymała się tu jedynie przejazdem, w 1646 roku, Maria Ludwika Gonzaga, przyszła żona Władysława IV, a później Jana Kazimierza.

Złota Brama – ul. Długa, Gdańsk

Powstała w latach 1612 – 1614 zbudował ją Jan Starkowski wg. projektu Abrahama van den Blocka. Pod względem architektonicznym wyraźnie widać, że budowla ma naleciałości stylu niderlandzkiego i włoskiego późnego renesansu.

Wielka Zbrojownia – ul. Targ Węglowy 4, 80-831 Gdańsk

Najwspanialszy przykład architektury manieryzmu niderlandzkiego w Gdańsku i jeden z najcenniejszych reprezentantów tego stylu w Europie jest Wielka Zbrojownia. Budowla wzniesiona na początku XVII w. wg projektu wybitnego gdańskiego architekta Antoniego van Obberghena. Dawniej mawiano, że to najpiękniejszy arsenał na świecie.

Stare miasto

Część gdańskiej dzielnicy Śródmieście. Jest to najstarszy obszar miasta, gdzie można zobaczyć m.in. zabytkową fontannę Neptuna oraz Bazylikę Mariacką. Ulokowany jest tam także Żuraw: brama wodna, jak również największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.

Zarezerwuj pobyt

w najlepszej cenie tylko przez: telefon, email lub online

Beethovena 12
80 – 171 Gdańsk

58 302 23 15

villa@villaangela.pl