Co warto zobaczyć w Gdańsku

Zatrzymaj się w Villa Angela
Zobacz nasze pokoje w Gdańsku
Zobacz lokalizację Villa Angela
Zatrzymaj się w Villa Angela
Zatrzymaj się w Villa Angela
Zatrzymaj się w Villa Angela

Pozostałe atrakcje Gdańska

ECS

Europejskie Centrum Solidarności to muzeum, poświęcone ludziom i idei ruchu „Solidarność”. Znajduje się na terenie starej stoczni, tuż obok historycznej bramy nr 2 oraz pomnika poległych stoczniowców. Latem dodatkową atrakcją są piękne fontanny.

Muzeum II WŚ

Muzeum II Wojny Światowej znajduje się o krok od gdańskiej starówki (200 metrów od historycznego budynku Poczty Polskiej, przy placu Władysława Bartoszewskiego). Wystawa główna zajmuje powierzchnię niemal 5 tys. m2, dzięki czemu jest jedną z największych wystaw na świecie. Oprócz tego, muzeum oferuje również wystawę dla dzieci do 12 roku życia, ukazującą warunki w jakich mieszkali Polacy w czasie wojny, jak i po niej. Wizyta w tym miejscu na pewno nie będzie nudną lekcją historii.

ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny mieszczący się w Gdańsku Oliwie jest największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Można znaleźć tutaj zwierzęta ze wszystkich kontynentów, a nawet takie, których nie spotka się już na wolności. Podziwianie zwierząt umilają dodatkowe atrakcje, jak np. kolejka retro.

Stadion Energa

Stadion piłkarski w Gdańsku w dzielnicy Letnica. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Znajduje się tam również Fun Arena, która tworzy największy park rozrywki w Trójmieście.

Zielona Brama – ul. Długi Targ 24, 80-828 Gdańsk

Zielona Brama jest najokazalsza z bram głównego Miasta. Wzniesiona w latach 1564-1568 jako rezydencja polskich królów, zastąpiła skromną, gotycką Bramę Kogi. Mimo swego przeznaczenia Brama Zielona nigdy nie gościła polskich monarchów. Zatrzymała się tu jedynie przejazdem, w 1646 roku, Maria Ludwika Gonzaga, przyszła żona Władysława IV, a później Jana Kazimierza.

Złota Brama – ul. Długa, Gdańsk

Powstała w latach 1612 – 1614 zbudował ją Jan Starkowski wg. projektu Abrahama van den Blocka. Pod względem architektonicznym wyraźnie widać, że budowla ma naleciałości stylu niderlandzkiego i włoskiego późnego renesansu.

Wielka Zbrojownia – ul. Targ Węglowy 4, 80-831 Gdańsk

Najwspanialszy przykład architektury manieryzmu niderlandzkiego w Gdańsku i jeden z najcenniejszych reprezentantów tego stylu w Europie jest Wielka Zbrojownia. Budowla wzniesiona na początku XVII w. wg projektu wybitnego gdańskiego architekta Antoniego van Obberghena. Dawniej mawiano, że to najpiękniejszy arsenał na świecie.

Stare miasto

Część gdańskiej dzielnicy Śródmieście. Jest to najstarszy obszar miasta, gdzie można zobaczyć m.in. zabytkową fontannę Neptuna oraz Bazylikę Mariacką. Ulokowany jest tam także Żuraw: brama wodna, jak również największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.

Przeczytaj opinie naszych Gości

„W hotelu spędziliśmy jedną noc. Pokoje bardzo czyste, przytulne i przyjemne.”

Anna, Tripadvisor.com

„Czysto i schludnie. Własny parking (całkiem spory). Smaczna kuchnia. Bardzo fajna obsługa”

Mariusz, TripAdvisor.com

„Miła obsługa, uśmiechnięta, pomocna. Blisko centrum, niedaleko sklepy. Dogodny parking. Ceny przyzwoite. Polecam.”

Sławomir, TripAdvisor.com