Okolice Gdańska

Jedna z największych atrakcji historycznych znajduje się w oddalonym od Gdańska o 50 km Malborku. W 1274 roku rozpoczęła się budowa zamku, który stał się siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Wraz z nim prężnie rozwijała się osada zwana Malborkiem.  Budowa małego zamku zajęła około 30 lat. Po jej zakończeniu nadano mu nazwę Gród Marii (z niem. Marienburg).

W 1309 r. Miasto Malbork wraz zamkiem stały się siedzibą państwa krzyżackiego a to za sprawą przenosin wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Siegfrieda von Feuchtwagen  z Wenecji do Malborka. W związku z przeprowadzką i narastającymi potrzebami, zamek zaczęto rozbudowywać. W ciągu około 40 lat zamek został otoczony fosami i murami obronnymi i przekształcony został w  Zamek Wysoki. Od tej pory stanowił siedzibę wielkich mistrzów oraz dostojników krzyżackich.

Zamek w Malborku uznaje się za największą gotycką warownię w Europie. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Kilkanaście kilometrów od Gdańska rozpościera się kraina jezior, lasów i malowniczych wzgórz morenowych – Kaszuby. Jeśli wybieracie się Państwo na jesienne grzybobranie, nie możecie ominąć tego rejonu obejmującego obszar od Bałtyku aż po Bory Tucholskie.

Kaszuby to zarówno bogactwo przyrody, ale i miejscowej kultury i tradycji. Z atrakcji turystycznych można wymienić m.in.: skansen oraz wieżę widokową we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie, najwyższą na Kaszubach górę w Wieżycy a także Szymbark ze słynnym domkiem stojącym na dachu i najdłuższą deską świata. Kaszuby to również raj dla żeglarzy oraz miłośników spływów kajakowych.

Ostoją kaszubskiej tradycji rybackiej, a zarazem popularnym miejscem letniego wypoczynku  jest Półwysep Helski z Jastarnią, Juratą, Kuźnicą, Chałupami i Helem.

Tuż obok Gdańska znajduje się kurort Sopot słynący z najdłuższego drewnianego molo w Europie amfiteatru w otulinie lasu – znanej w świecie Opery Leśnej, w której odbywają się liczne koncerty i festiwale oraz ulicy Monte Cassino potocznie znanej jako Monciak z wyjątkowym Krzywym Domkiem.

Z Sopotu można się wybrać wprost do graniczącej z nim Gdyni z najpiękniejszym na wybrzeżu klifem orłowskim i teatrem letnim wystawiającym sztuki na plaży. Warto wybrać się na Skwer Kościuszki i zwiedzić statek – muzeum „Dar Pomorza” i Oceanarium.

Do zwiedzania pozostaje jeszcze wiele atrakcji jak choćby malownicze Żuławy, Mierzeja Wiślana, zamek w Gniewie i wiele, wiele innych.

Zobacz szczegóły pokoju
Zobacz szczegóły pokoju
Zobacz szczegóły apartamentów

Przeczytaj opinie naszych Gości

„W hotelu spędziliśmy jedną noc. Pokoje bardzo czyste, przytulne i przyjemne.”

Anna, Tripadvisor.com

„Czysto i schludnie. Własny parking (całkiem spory). Smaczna kuchnia. Bardzo fajna obsługa”

Mariusz, TripAdvisor.com

„Miła obsługa, uśmiechnięta, pomocna. Blisko centrum, niedaleko sklepy. Dogodny parking. Ceny przyzwoite. Polecam.”

Sławomir, TripAdvisor.com